loading
Soho House – 04.05.2017 – İstanbul / Türkiye

 

Türkiye’nin en eski demir-çelik üreticisi Gazioğlu ailesinin dördüncü kuşak yöneticisi Mehmet Gazioğlu’nun günümüzün mecburi teknolojisi cep telefonunun sanatla daha değerli hale gelmesi düşüncesinden yola çıktığı ilk kişisel sergisi iş ve cemiyet hayatından büyük ilgi gördü.

 

Gerçek ve yansımalarından oluşan sürreal atmosferde hayatın derin anlamıyla fotoğraf sanatı aracılığıyla buluşan Mehmet Gazioğlu, deneme çekimleri ve düzenlemeler ile başladığı çalışmaları dört ay gibi kısa bir sürede tamamlayarak ilk kişisel sergisini sanatseverlerle buluşturdu.

 

Soho House Istanbul’un sadece özel davetler için kapılarını açtığı Chancery Room’da gerçekleşen sergi gösterimi, cemiyet hayatının yoğun ilgisiyle karşılandı. Davette Mehmet Gazioğlu’nun Eminönü, Balat, Galata gibi İstanbul’un tarihi semtlerinde profesyonel fotoğraf makinasıyla gerçekleştirdiği çekimlerin cep telefonunda yorumlanmasıyla ortaya çıkan birbirinden değerli işler sergilendi. Elde edilen gelirin bir kısmının Tohum Otizm Vakfı’na bağışlandığı davette seçkin konuklar sanat dolu bir gece geçirdiler.