loading

HİZMET ŞART VE KOŞULLARI

 

A. Genel Terimler

B. Bağlama ve Çerçeveleme

C. Bu Web Sitesine İlişkin Sorular ve Sorular: mehmetgaziogluart@gmail.com

D. Telif Hakkı İhlali Hak Talepleri

 

BU WEB SİTESİNİ KULLANMADAN ÖNCE KULLANIM ŞARTLARINI OKUYUN. BU SİTEYE ERİŞİME VEYA KULLANMAYA VEYA BU SİTEDEKİ HERHANGİ BİR HİZMETİ KULLANMAYA DEVAM ETMEKLE BU KİŞİSEL KULLANIM ŞARTLARINI KABUL ETMİŞ OLMAKTASINIZ. MEHMET GAZIOGLU, BU ŞARTLARI DİLEDİĞİ ZAMAN DEĞİŞTİRME, ÇIKARMA YA DA SONA ERDIRME HAKKINI SAKLI TUTAR. BU KİŞİSEL KULLANIM ŞARTLARINI KABUL ETMİYORSANIZ SİTEYİ KULLANMAYABİLİRSİNİZ.

 

GENEL ŞART VE KOŞULLAR:

 

A. GENEL ŞARTLAR

 

1. Fikri Mülkiyet Hakları
Metin, içerik, sanat, resim, fotoğraf, video, ses, grafik, hizmet ve herhangi bir nitelikteki materyali (“Web Sitesi”) içeren ancak bunlarla sınırlı olmayan bu Web sitesi telif hakları, ticari markalar, hizmet markaları TURKİYE ve diğer ülkelerin işaretleri, uluslararası anlaşmalar ve diğer mülkiyet hakları ve yasaları ile korunmaktadır. Web sitesini oluşturan tüm sanat, fotoğraf, makale ve diğer unsurların telif hakkı alınmış eserleridir. Web Sitesinin, MEHMET GAZİOĞLU ve diğerleri tarafından önemli zaman, çaba harcayarak geliştirilen ve uygulanan değerlendirme yöntemleri ve standartlarının uygulanması yoluyla geliştirildiğini, derlendiğini, hazırlandığını, gözden geçirildiğini, seçildiğini ve düzenlendiğini kabul etmiş sayılırsınız. Tüm mevcut ve gelecekteki haklar, tüm uygulamalarda ve tüm haklar da dahil olmak üzere, herhangi bir devlet otoritesinin yasaları uyarınca herhangi bir sır, patent, telif hakkı, ticari marka, hizmet markası, know-how ve her türlü diğer mülkiyet haklarını kapsar. Ve Web Sitesine (“Fikri Mülkiyet Hakları”) ilişkin kayıtlar, siz ve MEHMET GAZİOĞLU arasında olduğu gibi, her zaman MEHMET GAZİOĞLU’nun tek ve münhasır mülkü olacaktır. Web Sitesindenim tüm hakları ve gelecekteki hakların ve unvanların (Web Sitesinden ve Web Sitesinin herhangi bir mevcut bölümünden veya gelecekteki teknolojiden yararlanma hakkı dahil), kullanımları MEHMET GAZİOĞLU’na aittir. MEHMET GAZİOĞLU tarafından izin verilmediği sürece hiçbir şekilde kullanılamaz.

2. Kullanımla İlgili Kısıtlamalar:
Web Sitesini yalnızca kişisel, ticari olmayan kullanımınız için kullanabilir ve Web Sitesini başka bir şekilde kopyalayamaz, çoğaltamaz, yayınlayamaz, karşıdan yükleyemez, gönderemez, iletemez, dağıtamaz, değiştiremez, yeniden kullanamaz, yeniden gönderemez veya başka bir şekilde kullanamazsınız. Site veya bunların herhangi bir kısmı. Web Sitesini temel alan veya değiştiren (bunlarla sınırlı olmamak üzere içeriğin özetlerini veya içindeki resimlerin “küçük resimlerini” içeren) veya bunların herhangi bir bölümünü (bunlarla sınırlı olmamak üzere) halka açık bir şekilde halka açık olarak sergileyip, satamazsınız. Web Sitesini kamuya açık veya ticari amaçlarla herhangi bir şekilde dağıtmak veya başka şekilde kullanmak. Web Sitesinde yer alan herhangi bir bilginin başka bir web sitesinde veya herhangi bir yayında, veri tabanında, kataloğunda veya derlemesinde kullanılması veya ağa bağlı bir bilgisayar ortamında, MEHMET GAZİOĞLU’nun önceden yazılı izni olmadan Web Sitesinin kişisel olarak taranması dışında herhangi bir amaç için kullanımı kesinlikle yasaktır. Yukarıdakilere rağmen, yalnızca ticari olmayan kişisel kullanımınız için Web Sitesi basın bültenlerinin veya resimlerinin tek bir kopyasını görüntüleyebilir ve indirebilirsiniz. Web Sitesi içeriğini burada verilen sınırlı kişisel lisans kapsamında yaptığınız herhangi bir kopya ile ilgili olarak, orijinal (https://www.mehmetgazioglu.com/) içeriğin içinde yer alan tüm telif hakkı ve diğer mülkiyet bildirimlerini değiştirmeden, engellemeden saklı tutmanız gerekir. Web Sitesini herhangi bir hakaret veya başka bir cezai sorumluluğa sebep olacak şekilde kullanamazsınız.

Ayrıca aşağıdakileri kabul etmektesiniz:
(1) Web Sitesini yasa dışı amaçlarla veya Kullanım Şartları ile tutarsız bir şekilde kullanmamak;
(2) Web Sitesine bağlı ağları engellememek veya bozmamak;
(3) Bu Kullanım Şartları süresince ve sonrasında MEHMET GAZİOĞLU’nun ve Web Sitesinde hak sahibi diğerlerinin mülkiyet haklarını korumak;
(4) MEHMET GAZİOĞLU’nun veya içerik, ekipman sağlayıcılarının veya başkalarının (“Sağlayıcılar”) sağladıkları ve Web Sitesindeki sözleşmeye bağlı, yasal ve ortak hukuki haklarını korumak için yapılan tüm makul yazılı taleplere uymak; ve (5) Web Sitesinde yer alan hiçbir bilgiyi MEHMET GAZİOĞLU’NUN işleriyle rekabet edebilecek şekilde kullanamaz, devredemez, dağıtamazsınız. Ayrıca, herhangi bir tarafça veya Web Sitesinin herhangi bir telif hakkı, ticari marka veya diğer sözleşmeden doğan yasal haklar veya hak ihlalleri nedeniyle ihlal ettiği herhangi bir hak talebi tarafından Web Sitesinin yetkisiz erişiminden veya kullanımından haberdar olduktan sonra derhal MEHMET GAZİOĞLU’nu bilgilendirmeyi kabul etmektesiniz. Ortak hukuk hakları veya Web Sitesi ile ilgili herhangi bir diğer tutarsızlığın farkına varılması üzerine, MEHMET GAZIOGLU’NUN, isteğinizi aldığını size bildirene kadar sizin tarafınızdan elektronik olarak gönderilen herhangi bir işlem talebinde bulunmadığınızı kabul edersiniz. İstenmeyen postalarda veya spam materyallerinde Web Sitesini veya içerdiği bilgileri kullanmayacaksınız. Web Sitesinde belirtilen diğer geçerli hizmet şart ve koşullarına uymayı kabul etmektesiniz.

3.Lisanslama:

Web Sitesinin Kişisel Kullanım Hakkına uygun olarak kullanma hakkının sınırlı olması dışında, Web Sitesinde veya Web Sitesinin herhangi bir kısmında kesinlikle hiçbir hak veya lisans sahibi olamazsınız. Bu site üzerinden yada MEHMET GAZİOĞLU yada yasal temsilcileri üzerinden, aksi belirtilmedikçe, MEHMET GAZİOĞLU’NUN onayı ile dünya çapında bu tür bir içeriğin, şimdiki veya bundan sonra geliştirilen her hangi bir biçiminde, medya veya teknolojiye uyarlayarak, yayınlamak, tercüme etmek, türevi çalışmalar oluşturarak dağıtmak, kopyalamak ve göstermek hakkına sahip olabilirsiniz.. Ayrıca, herhangi bir kullanıcının, kişisel kullanımı için bu tür malzemelere erişmesine, saklamasına veya çoğaltmasına izin verilebilir.

4.Kayıt Ve Hesaplar:

MEHMET GAZİOĞLU, tamamen kendi takdirine bağlı olarak, Web Sitesine veya Web Sitesinin belirli bölümlerine erişmek için kayıt ve hesap oluşturma talebinde bulunma hakkını saklı tutar. Bazı Web Sitesi kullanıcıları, MEHMET GAZİOĞLU tarafından bu kullanıcılara çevrimdışı olarak Web Sitesinin
(https://www.mehmetgazioglu.com/)
belirli bir bölümüne erişmelerine izin verecek parola gibi giriş bilgilerini kullanma fırsatı verebilir. Şifrenizin gizliliğinin korunmasından yalnızca siz sorumlusunuz. MEHMET GAZIOGLU’NU , hesabınızın herhangi bir yetkisiz kullanım veya şifrenizin kaybolması, çalınması veya yetkisiz şekilde ifşa edilmesi de dahil olmak üzere bilinen veya şüphelenilen herhangi bir güvenlik ihlaliyle ilgili olarak mehmetgaziogluart@gmail.com adresinden derhal bildirmelisiniz. Mehmet GAZİOĞLU sitesi üzerindeki hesabınızdan, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, tüm kullanım veya etkinliklerden tamamen siz sorumlusunuz, hesabınızın, sizin adınızı ve şifrenizi kullanmak için sizin tarafınızdan herhangi bir yetkili tarafından veya hesabınıza erişim hakkı sağlayan herhangi bir üçüncü tarafça kullandırılması kesinlikle yasaktır. Hesabınızın 18 yaşın altındaki herhangi bir kişi tarafından kullanılması kesinlikle yasaktır. Web Sitesine eriştiğiniz bilgisayar sistemi başka bir tarafa satılır veya devredilirse, Web Sitesi’nin kullanımı yoluyla elde edilen tüm çerezleri ve yazılım dosyalarının tarafınızdan sileceğini garanti ve beyan etmektesiniz. MEHMET GAZİOĞLU, hesabınızı tamamen kendi takdirine bağlı olarak, herhangi bir zamanda bildirimde bulunmaksızın sonlandırma hakkını saklı tutar.

İstediğiniz zaman mehmetgaziogluart@gmail.com adresine e-posta göndererek hesabınızı sonlandırabilirsiniz.

MEHMET GAZİOĞLU, hesabınızın herhangi bir kullanıcısına yönelik her türlü BİLGİ ve takip etme hakkını saklı tutar.

5.Yükümlülükler:

WEB SİTESİNE SAĞLANAN İÇERİK SADECE BİLGİ AMAÇLIDIR. WEB SİTESİ KULLANMAKLA, SİZE AİT RİSKİNİZDE KABUL EDİYORSUNUZ. MEHMET GAZİOĞLU TARADINDAN SAGLANAN BU WEB SITESI VE ICERİĞE ERİŞİMİN WEB SİTESİ VE OGELERINE GİDENLERLE SINIRLI OLMAKSIZIN SATILABİLİRLİK, IHLAL, BAŞLIK, VEYA ÖZEL AMAÇ VEYA KULLANIM İÇİN UYGUNLUĞU KABUL ETMEKTESİNİZ.

MEHMET GAZİOĞLU, Web Sitesi’nin hatasız olması için her türlü tedbir alınmış olmakla birlikte, sitede mevcut ya da oluşabilecek hatalar ile ilgili herhangi bir garanti verilmemektedir. Web Sitesi’nin virüs, trojan ve benzeri amaçlı yazılımlardan arındırılmış olması için mevcut imkânlar dâhilinde tedbir alınmış olmakla birlikte, nihaî güvenliğin sağlanması için Kullanıcı, kendi virüs koruma sistemini tedarik etmek ve gerekli korumayı sağlamakla yükümlüdür. Bu çerçevede Kullanıcı, Web Sitesi’ne girmesi nedeniyle, kendi yazılım ve işletim sistemlerinde oluşabilecek tüm hata ve bunların doğrudan ya da dolaylı sonuçlarından kendisinin sorumlu olduğunu kabul eder.

MEHMET GAZİOĞLU, WEB SİTESİNİN KULLANILABİLİRLİĞİ, İÇERİĞİ VEYA DOĞRU
YAYINLANDIGINDAN SORUMLU DEĞİLDİR.

MEHMET GAZİOĞLU şunları yapmaz:

(A) WEB SİTESİNDE VERİLEN LİNKLERİN KULLANIMINA VEYA VEYA UYGULANMASINA AİT, HERHANGİ BİR GARANTİ, AÇIKLAMA veya UYGULANMAMASI;

(B) DİĞER WEB SİTELERİNİN, HİZMETLERİNİN, HABERİNİN DOĞRUDAN, TAMAMLANMASI, YARARLIĞINI VEYA YARARINI GARANTİ, VEYA WEB SİTESİNE BAĞLANABİLECEĞİNİZ REKLAMLAR; VEYA
(C) WEB SİTESİNE BAĞLANABİLECEĞİNİZ HERHANGİ BİR
WEB SİTESİ, HİZMET, MALZEME VEYA REKLAMLARLA HERHANGİ BİR YERLEŞTİRME, AÇIK veya GİZLİ
UYGULANMASI.

MEHMET GAZIOGLU, TELEFON HATLARI, KABLOSUZ HİZMETLER, İLETİŞİM MEDYA, YAZILIM VE WEB SİTESİNE ERİŞMEK İÇİN KULLANILAN EKİPMANLARIN SORUMLULUĞUNDAN VEYA DEVAM ETTRILMESINDEN SORUMLU DEĞİLDİR.

6. Sorumluluğun Sınırlandırılması.
MEHMET GAZIOGLU’NU HIC BIR KOSUL ALTINDA WEB SITESI VE WEB SITESININ LINKLERINDEN KULLANIMDAN OLUSABİLECEK HER HANGİ HATA, ARIZA, YETERSIZLIK, KUSUR, IHMAL , GECIME, DIREK VE DOLAYLI,TESADUFI,OZEL VE İBRETLIK CEZALARDAN,SINIRSIZ OLARAK HASILAT VE KAR KAYIPLARINDAN, IS KAYIPLARINDAN SORUMLU TUTULAMAZ.

7. KULLANIM SARTLARINI Kabul Etme İzniniz.
a (A) en az on sekiz (18) yaşında olduğunuzu; ve
b (b) bu sözleşmeye katılma yetkiniz olduğunu belirtiyorsunuz.

8. Tazminat:
MEHMET GAZIOGLU’NA ve onun çalışanlarına, temsilcilerine, Tedarikçilerine, bağlı kuruluşlarına ve temsilcilerine, MEHMETGAZIOGLU’NA, çalışanlarına, temsilcilerine karşı çıkarılan herhangi bir iddia, dava, eylem veya diğer işlemlere karşı tazminat vermemek, zarar vermek, savunmak ve bunlara zarar vermeyi kabul etmektesiniz, Tedarikçiler, iştirakler ve temsilciler, üçüncü bir tarafça MEHMET GAZIOGLU’na, çalışanlarına, temsilcilerine, Tedarikçilerine, bağlı kuruluşlarına ve temsilcilerine karşı yürütülen bu iddia, dava, işlem veya diğer işlemlerin, Web Sitesi veya aşağıdakiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, Web Sitesindeki bağlantılar:

(i) kullanımınızı veya bilgisayarınızı Web Sitesini kullanan birini;
(ii) hesabınızı Web sitesinde kullanan ve uygun olan yerlerde;
(iii) sizin veya bilgisayarınızı kullanan herhangi birinin (ya da varsa hesabını) KİŞİSEL KULLANIM ihlalini;
(iv) Web Sitesini sizin tarafınızdan veya bilgisayarınızı kullanan bir kişi (veya varsa hesap) kullanan herhangi bir üçüncü şahsın Fikri Mülkiyet Haklarını veya herhangi bir şahsiyet veya tanıtım hakkını ihlal ettiği iddiası, veya Aksi takdirde, üçüncü şahıslara zarar verebilir ya da zarar görebilir;
(v) Sizin tarafınızdan ya da bilgisayarınızı kullanan bir kişi (ya da hesabınız varsa) tarafından Web Sitesinde silme, ekleme, ekleme ya da değişiklik yapılması;
(vi) Burada yer alan tarafınızdan yapılan beyan veya garantilerin yanlış beyanı veya ihlali; veya
(vii) Sizin tarafınızdan yapılacak herhangi bir sözleşmenin veya sözleşmenin ihlali nedeniyle avukatlar ve uzmanların, bu tür bir iddia ile ilgili veya bunlarla bağlantılı olarak yapılan veya bunlarla bağlantılı olarak verilen veya bunlarla bağlantılı olarak verilen ücretler ve masraflar dahil, ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, tüm masrafları, zararları ve masrafları ödemeyi kabul etmektesiniz. Bu tür bir iddiaya atfedilebilen işlem veya işlemler nedeniyle MEHMET GAZİOĞLU, masrafları tamamen kendisine ait olmak kaydı ile, aksi takdirde tarafınızdan tazmin edilebilecek herhangi bir konunun özel savunmasını ve kontrolünü üstlenme hakkını saklı tutar; bu durumda herhangi bir savunmada MEHMET GAZİOĞLU ile tam olarak işbirliği yapmayı kabul etmektesiniz. MEHMET GAZİOĞLU ‘nun, KİŞİSEL KULLANIM kapsamında size karşı açılan tüm davalarla ilgili olarak, KİŞİSEL KULLANIM kapsamında sunulan tüm davalarla ve www.MEHMETGAZIOGLU.com adresindeki davalar dahil ve ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, diğer şartlar ve koşullar ile ilgili olarak kabul etmektesiniz. KİŞİSEL KULLANIM uyarınca MEHMETGAZIOGLU’ nun tazmin etmesi istenen her turlu davada, mevcut herhangi bir savunmanın yapılmasında MEHMET GAZİOĞLU ile tam işbirliği yapmayı kabul etmektesiniz.

9. Geçerli Yasa:
Kullanıcılar ile MEHMET GAZIOGLU. arasında ortaya çıkabilecek ihtilâflarda, Türkçe Yasal Uyarı metni esas alınacak olup , çözümünde T.C. ISTANBUL mahkemeleri ve icra daireleri yetkili olacak ve ihtilâf Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına göre çözülecektir

10. MEHMET GAZİOĞLU’nun, Web Sitesinin herhangi bir yerindeki içeriği veya teknik özelliklerini, tamamen kendi takdirine bağlı olarak değiştirme hakkına sahip olduğunu kabul etmektesiniz. Ayrıca, bu tür değişikliklerin Web Sitesine erişememenize yol açabileceğini de kabul etmektesiniz. MEHMET GAZİOĞLU’nun KULLANIM ŞARTLARININDAKİ herhangi bir hakkını veya hükmünü yerine getirmemesi ya da uygulamaması, böyle bir hak veya hükümden feragat edilmesine neden olmaz.

11. Başlıklar.
KULLANIM SARTLARINDAKI bölüm başlıkları yalnızca sizin ve MEHMET GAZİOĞLU’NUN WEB SİTESİNİN KULLANIM rahatlığı için kullanılır ve yasal veya sözleşmeye dayalı bir önemi yoktur.

12. Bölünebilirlik.
KİŞİSEL KULLANIM ŞARTLARININ herhangi bir hükmünün geçersiz veya uygulanamaz olduğu tespit edilirse, bu hüküm izin verilen azami ölçüde uygulanacaktır ve KULLANIM ŞARTLARININ diğer hükümleri yürürlükte kalacaktır.

Tüm Anlaşma.
KIŞISEL KULLANIM ŞARTLARI ve www.mehmetgazioglu.com ve halefi adresindeki diğer hizmet şart ve koşulları, sizinle MEHMET GAZİOĞLU arasındaki tüm anlaşmayı oluşturur ve Web Sitesini kullanımınızı yönetir.

13. Sonlandırma.
Siz ya da MEHMET GAZIOGLU, KİŞİSEL KULLANIM ŞARTLARINI herhangi bir zamanda sebepli veya sebepsiz olarak sonlandırabilirsiniz. Web Sitesini kullanmayı bırakarak KULLANIM ŞARTLARINI feshedebilirsiniz. MEHMET GAZIOGLU’NUN takdirine bağlı olarak, KULLANIM ŞARTLARINI ‘un herhangi bir hükmüne uymadığınız takdirde, MEHMET GAZİOĞLU derhal KULLANIM ŞARTLARINI ‘u feshedebilir. Siz veya MEHMET GAZİOĞLU tarafından feshedildikten sonra, Web Sitesinden elde edilen tüm materyalleri ve bunların kopyalarını derhal imha etmeniz gerekir.

B. BAĞLAMA VE ÇERÇEVE. Bu web sitesine derinlemesine (yani, bu Web Sitesinin ana sayfası dışındaki
Web sayfalarına bağlantı verme) veya çerçeveye (yani, bu Web Sitesinin içeriğini getirme veya sunma) bağlayamazsınız. Uygunsuz, saygısız, küçük düşürücü, ihlal edici, müstehcen, uygunsuz veya yasadışı bir konu, isim, materyal veya bilgi içeren herhangi bir siteyi veya geçerli fikri mülkiyet haklarını, mülkiyet haklarını, gizlilik haklarını ihlal eden herhangi bir siteyi www.MEHMETGAZIOGLU.com’a bağlayamazsınız.

C. BU WEB SİTESİNE İLİŞKİN BİLGİLER

Bu Web Sitesi ile ilgili sorularınız için mehmetgaziogluart@gmail.com adresine e-posta gönderin.

D. TELİF HAKKI :
MEHMET GAZİOĞLU, başkalarının fikri mülkiyetine saygı duymaktadır ve sizden de aynısını beklemektedir. MEHMET GAZİOĞLU, uygun durumlarda ve tamamen kendi takdirine bağlı olarak, diğer kişilerin fikri mülkiyet haklarını ihlal eden kullanıcılara MEHMET GAZİOĞLU tarafından sunulan belirli hizmetleri sonlandırabilir.